Partnerzy akcji

 

 

5 czerwca zaczyna się VII Recykling Rejs!!!

Kolejna przygoda z misją ochrony przyrody przed zaśmieceniem zaczyna się już w najbliższy poniedziałek!

Podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski rozpocznie VII Recykling Rejs kajakiem z Mazur do Warszawy 5 czerwca o godz. 10.00 w Porcie Keja (ul. Braci Ejsmontów 2) w Węgorzewie. Spotka się z przedstawicielami lokalnych samorządów, mediów, organizacji pozarządowych i z mieszkańcami, a potem rozpocznie 2-tygodniową wyprawę, podczas której będzie zachęcał do dbania o czystość jezior, rzek i Bałtyku. Głównym celem wyprawy jest - jak co roku - apel do turystów przed wakacjami, aby nie śmiecili i dbali o czystość – wszędzie, gdzie będą odpoczywać, a szczególnie nad wodą.

Tym razem Dominik Dobrowolski przepłynie najwspanialsze w Polsce szlaki wodne, jakimi są Wielkie Jeziora Mazurskie, a następnie pokona Pisę, Narew i Bug, dopływając do Wisły i Warszawy, gdzie zakończy wyprawę 19 czerwca. Chce pokazać za pośrednictwem mediów i swojej strony internetowej wyjątkowe na skalę światową piękno polskich szlaków wodnych. W marinach miejscowości, które odwiedzi, będą organizowane konferencje prasowe, akcje sprzątania i spotkania z mieszkańcami.

Wyprawa będzie codziennie relacjonowana na www.recykling-rejs.pl i na facebook.com/RecyklingRejs.

VII Recykling Rejs organizowany jest wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska, a parterem wyprawy jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.