Partnerzy akcji

 

 

Międzynarodowa Akcja Czysta Odra

#AkcjaCzystaOdra
Zgodnie z ideą Recykling Rejs sprzątamy Odrę! Od źródeł na Morawach po ujście do Zalewu Szczecińskiego i samego Bałtyku. Odra nas łączy. Czechy, Polska i Niemcy - działamy razem dla wspólnej rzeki.  Lokalni koordynatorzy, którzy zostaną zapisani do akcji, mogą otrzymać zwrot kosztów do 500 zł za np. zakup worków, rękawic i innych rzeczy potrzebnych do zorganizowania akcji. Liczba akcji, które mogą uzyskać zwrot kosztów jest ograniczona do 100 akcji na całej długości Odry oraz jej dopływów.  Żeby zgłosić akcję należy wysłać inf: nazwa organizacji/osoby, imię i nazwisko, nr tel. , email, termin akcji i miejsce, które będzie sprzątane. Każdy lokalny koordynator akcji sprzątania w pełni odpowiada za przeprowadzenie swojej akcji, wybór miejsca i czasu akcji, zapewnienie wywozu zebranych odpadów oraz bezpieczeństwo uczestników biorących udział w akcji. Udział w akcji jest dobrowolny. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny oraz jest apolityczna.
Chciałbym przedstawić Wam moich przyjaciół, z którymi pierwszy raz w historii łączymy siły, serca i głowy, aby "powymiatać" z naszej rzeki śmieciory, a to wszystko w ramach Akcja Czysta Odra .
 
Stowarzyszenie Załóg Pływadeł "Rzeki dzielą - Odra Łączy" https://www.facebook.com/odralaczy/ - jako regionalny organizator koordynuje akcje na pierwszym odcinku Odry od Bohumina (Czechy) do Opola. Mieszkańcy, organizacje, sołectwa, gminy, firmy, szkoły... z nadodrzańskich miejscowości oraz z dopływów Odry na tym terenie, czyli np: Raciborza, Kędzierzyna Koźla, Krapkowic, Opola oraz z dopływów Odry z tego rejonu mogą zgłaszać swoje akcje, wysyłając email do Ani Piróg: stowarzyszenie.plywadla@gmail.com lub dzwonić na nr 512 283 870.
 
Stowarzyszenie EKO-UNIA https://www.facebook.com/EkoUnia/ - jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Mieszkańcy, organizacje, sołectwa, gminy, firmy, szkoły... z nadodrzańskich miejscowości oraz z dopływów Odry na tym terenie, czyli np: Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Brzeg Dolny, Lubiąż, Ścinawa, Chobienia, Głogów, Bytom Odrzański i Nowa Sól oraz z dopływów Odry z tego rejonu mogą zgłaszać swoje akcje, wysyłając email do Ani Adamczyk: akcjaczystaodra@gmail.com lub dzwonić na nr 511 032 036.
 
Krosno Odrzańskie KPWK dołącza do akcji Akcja Czysta Odra jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Nowej Soli do Słubic. Mieszkańcy, organizacje, sołectwa, gminy, firmy, szkoły... z nadodrzańskich miejscowości oraz z dopływów Odry na tym terenie, czyli np: Nowa Sól, Zielona Góra, Cigacice, Sulechów, Nietkowice, Krosno Odrzańskie, Gubin, Słubice i Frankfurt n/O mogą zgłaszać swoje akcje, wysyłając email do Wojtka Kliszewskiego w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl lub dzwonić 661 068 040.
 
Stowarzyszenie Wywrotka ze Szczecina jako regionalny organizator koordynuje akcje od Słubic do Świnoujście. Mieszkańcy, organizacje, sołectwa, gminy, firmy, szkoły... z nadodrzańskich miejscowości oraz z dopływów Odry na tym terenie, czyli np: Górzycy, Kostrzynie n/O, Krajniku Dolnym, Gryfinie, Kołbaskowie, Szczecinie, Policach, nad Jez. Dąbie, Zalewem Szczecińskim, w ujściu Świny i Dziwny, i dopływach całego rejonu) mogą zgłaszać swoje akcje do Krzyśka Sowy, email: stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com, tel. 725559666. Szczegóły: https://bit.ly/AkcjaCzystaOdra2022 #AkcjaCzystaOdra #SprzątamyRzeki #ŁączyNasOdra
 
Pozdrawiam, Dominik Dobrowolski
tel. 697092978