Partnerzy akcji

 

 

O nas

10 lat Recykling Rejsów
Wszystko się zaczęło w latach 80., kiedy razem z przyjaciółmi tworzyliśmy ruch "Wolność i Pokój". Naszym pierwszym celem była walka z hutą "Siechnice", która zatruwała wodę dla Wrocławia rakotwórczym chromem. Zwyciężyliśmy, toksyczna produkcja została zatrzymana. Związałem się wtedy z ruchem pozarządowych organizacji i tak zostało do dziś - zostałem ekologiem i podróżnikiem. Swoje projekty realizuję w lokalnych społecznościach, w Polsce i Europie. Staram się łączyć z ekologią różne dziedziny, takie jak: sport, kulturę, ekonomię i zdrowie. Dzisiaj wszystkie te sfery życia muszą się holistycznie uzupełniać i wspierać. Projektuję i organizuję liczne edukacyjne akcje i programy,  np: "Recykling Daje Owoce", "EkoWalentynki", "Cycling Recycling", "Śmieci skrzydeł nie mają",  "Akcja Czysta Odra" , "Akcja Czysta Wisła", międzynarodowy spływ "WroBer" ,  "Kręci Nas Recykling" ... .
 
Projekty z cyklu "Recykling Rejs"  realizuję już od 2011 roku, w jego ramach organizuję kajakowe spływy, podczas których sprzatamy rzeki.
 

https://www.facebook.com/CleanUpVistula

www.recykling-resj.pl i https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

https://www.facebook.com/recyklinggorom/

https://www.facebook.com/cycling.recycling/

https://www.facebook.com/WroBerSzlakOdraSzprewa

https://hydropolis.pl/rada-naukowa/

Nagrody:

Projekt "Cycling Recycling 2016" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2016" w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

Projekt "Recykling Rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne!" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2017" w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

Specjalne wyróżnienie na Bałtyckim Forum Ekologicznym przyznane w czerwcu 2018  za inicjatywy promujące gospodarkę obiegu zamkniętego.

Projekt "EkoWalentynki" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2018" w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

"EkoJanosik-Zielona Wstęga Polski" - nagroda indywidualna przyznana  5 czerwca 2019  przez Narodową Radę Ekologiczną za realizację projektu Recykling Rejs.

Projekt "Bałtycka Odyseja" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2020" w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

Tytuł Społecznika Roku 2021 Tygodnika Newsweek

 

 

Galeria: 
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs