Partnerzy akcji

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny - Pierwszy Recykling Rejs 2019

21 marca (czwartek) z okazji wiosny zamiast wrzucać marzanny (i inne śmieci) do wody, wrzucamy TYLKO kajaki na wodę. Zgodnie z zeszłoroczną tradycją zapraszam na odrzański kajakowy ultramaraton (w 2018 przepłynęliśmy 235 km z Brzegu do Nowej Soli w 52h), w tym roku znów śmigamy po Odrze, ale tym razem: Wrocław-Cigacice (212 km), może w 36 godzin się uda :-).

Start z Wrocławia 21.03 skoro świt (godz. 5, lewy brzeg - ujście Ślęzy lub prawy brzeg - Las Rędziński) 21.03 skoro świt.

Meta 22.03 nocą lub o świcie 23.03 w porcie w Cigacicach.

Przewidziane bardzo krótkie spanie 21/22.03 pod namiotem za Chobienią, może w okolicach ujścia Baryczy (ok 378 km Odry).

Jak będzie b.ciężko (pogoda, awarie, kontuzje) to i nie jest wykluczony kolejny nocleg.

Nie ma żadnych wpisowych, rezerwacji, zapisów, każdy dba o siebie, ale dla porządku muszę wiedzieć, ile osób się dołączy i na czym (kajaki, SUPy, kanadyjki …, jeden śmiałek już jest Mikołaj z Warszawy /na gł. zdjęciu/ przywozi swojego ponad 5 m priona/ścigacza).

Liczą się tylko mięśnie i wiosła, żadnych silników. Spalamy kalorie nie oktany! Nie smrodzimy, nie hałasujemy! Chronimy klimat! Chronimy rzeki!

Pytania, zgłoszenia przysyłajcie proszę wyłącznie na emaila: dominik@cycling-recycling.eu . Można też dzwonić: 697092978.

Uwaga ! 19 marca o godz. 11.00 na nad Odrą przy bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu zapraszam na konferencję prasową (będę w kajaku), na której opowiem o planowanym ultramaratonie oraz innych tegorocznych "Recykling Rejsach" .

Zaprasza, Dominik Dobrowolski

Recykling Rejsy to program edukacyjny realizowany od 2012 roku przez Fundację PlasticsEurope Polska i ekologa, podróżnika Dominika Dobrowolskiego. Głównym celem projektu jest walka z zaśmieceniem środowiska wodnego, edukacja ekologiczna i promocja recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Nad Recykling Rejsami od wielu lat patronują: serwis organizacji pozarządowych ngo.pl i magazyn kajakarski 'Wiosło". Bardzo dziękujemy!