Partnerzy akcji

 

 

Recykling Rejs we Wrocławiu

#RecyklingRejs

Zapraszamy do akcji #RecyklingRejs we Wrocławiu! Przynieś elektrośmieci do Odra Centrum i pływaj kajakiem za darmo! Razem zróbmy coś pożytecznego - elektrośmieci trafią do recyklingu, a Ty popływasz kajakiem i spędzisz czas na łonie natury. Wspólnie zatroszczymy się o środowisko i popływamy kajakami po naszych pięknych Odrze i Oławie . Jeśli nie chcesz pływać kajakiem nadal możesz przynieść swoje elektrośmieci - przekażemy je do recyklingu, a Ty pozbędziesz się ich z domu.

 

CO MOŻESZ PRZYNIEŚĆ 

Wszystkie zbędne przedmioty na prąd lub baterie, np: stary telefon, lodówkę, telewizor, słuchawki, radio, żelazko, pralkę, suszarkę do włosów, komputer, zabawki elektroniczne, elektronarzędzia i pozostały sprzęt AGD, RTV i IT oraz zużyte baterie i źródła światła. Wszystko to, co nie powinno wylądować na śmietniku, ale musi zostać zrecyklingowane.

 

ZASADY 

1. Przynosisz elektrośmieci.

2. My pożyczamy Ci kajak na godzinę za darmo.

3. Sprzęt zostanie odebrany przez specjalistyczną firmę Asekol - głównego partnera akcji #RecyklingRejs .

4. Robisz coś bardzo pożytecznego, chronisz środowisko a jednocześnie pływasz kajakiem i odpoczywasz 

5. Dodatkowe informacje: Dominik Dobrowolski, tel. 697092978, dominik@cycling-recycling.eu .

 

ODRA CENTRUM

Miejsce spotkań na wodzie. Jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej.

https://odracentrum.org/

https://www.facebook.com/Odra-Centrum-987379764799211/

 

EKOKAJAKOWANIE

Codziennie możesz zrobić coś dla natury i siebie. W Odra Centrum przez cały sezon dajemy drugą godzinę na kajaku gratis jeśli posprzątasz trochę rzekę. Dajemy Ci specjalne chwytaki, worki i rękawiczki. Od lat prowadzimy akcje Sprzątamy Rzeki Wrocławia a teraz Ty możesz zrobić coś fajnego - codziennie 

https://odracentrum.org/wypozyczalnia/

 

Spływ/Flussfahrt WroBer2022 

Spływ Wrocław Berlin 2022 jest międzynarodowym spływem rzekami Odrą i Szprewą na trasie z Wrocławia do Berlina, w dniach 17–26.06.2022 roku. Misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed odpadami. Celem spływu jest popularyzacja różnorodności przyrodniczej i kultury szlaku Odry i Szprewy, a także promocja ekologicznej turystyki kajakarskiej (Wrocław-Berlin).

https://fb.me/e/1x8kO3G1E

 

GDZIE: Odra Centrum - Wrocław, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

KIEDY: 14.06.2022 (wtorek) godz. 11:00-16:00

 

#RecyklingRejs
#RecyklingRejs
#RecyklingRejs