Partnerzy akcji

 

 

Spotkania z cyklu "Recykling Rejs 2019"

Spotkania z cyklu "Recykling Rejs 2019"

Recykling Rejsy (www.recykling-rejs.pl) to nie tylko kajakowe wyprawy po polskich rzekach, jeziorach i Bałtyku, to także organizowany każdego roku cykl spotkań, objętych patronatem Fundacji PlasticsEurope Polska, a które prowadzi ekolog Dominik Dobrowolski. Tym razem na zaproszenie nauczycielki Beaty Dobrowolskiej oraz ucznia klasy 2 b Krzysia Mazurka, kolejne spotkanie w tym roku odbyło się 26 marca w Szkole Podstawowej nr 36 im. Bohaterów Westerplatte we Wrocławiu.

Dominik Dobrowolski spotkał się z uczniami klasy 2b, opowiedział o swoich kajakowych podróżach oraz o konsekwencjach zaśmiecenia środowiska wodnego i metodach walki z tym problemem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu wykazując się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska i geografii, a co najważniejsze, zadeklarowali chęć włączenia się w działania na rzecz czystości rzek, które prowadzone są od dziewięciu lat w Polsce przez Fundację PlasticsEurope Polska i Dominika Dobrowolskiego. Wszyscy uczinowie otrzymali także ekologiczne upominiki ufundowane przez Fundację PlasticsEurope Polska.

Szkoły zainteresowane zaproszeniem Dominika Dobrowolskiego na wykłady, proszone są o bezpośredni kontakt z ekologiem: dominik@cycling-recycling.eu.

 

Spotkania z cyklu "Recykling Rejs 2019"
Spotkania z cyklu "Recykling Rejs 2019"