Partnerzy akcji

 

 

Z Pisza do Pupek

Jestem w Pupkach - kurpiowskiej przystani na 55 km Pisy. To cud natury z 5000 zakrętami, żurawiami, krwawodziobami i lasami, łąkami po horyzont.

Poniżej relacja z mojej wizyty w piskim PMOS-ie. Dziękuję za gościnę!

W dniach 9–10.06.2017 r. Dominik Dobrowolski odwiedził Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu. Skorzystał z zaproszenia Jozefa Knyżewskiego – instruktora w Ośrodku. PMOS to placówka promująca sporty wodne i nie tylko. Umożliwia lokalnej młodzieży realizację zainteresowań i trenowanie kajakarstwa, żeglarstwa, piłki plażowej, pływania, piłki nożnej i taekwondo.

Dominik miał okazję zobaczyć piękniejsze miejsca w Piszu i doświadczyć, jak urokliwym jest miastem.  

Dziś spotkał się z przedstawicielami władz w Piszu i zainteresowanymi tematem ochrony środowiska. Opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z wyprawami kajakiem i wymienił się z nami doświadczeniami z zakresu działań ekologicznych.
Kolejną rzeką na drodze Dominika jest Pisa, którą wyróżnia ponad 5000 zakrętów oraz szybki nurt. Pisa to rzeka atrakcyjna nie tylko w sezonie letnim ale również zimowym. Miłośnikom kajakarstwa i kontaktu z naturą  towarzyszy satysfakcja i fantastyczna przygoda, którą gwarantuje Pisa.

Na koniec Dominik dodał, że PMOS to „świetna placówka dla turystów - wodniaków”.

Opuszczając Ośrodek, Dominik miał ze sobą drobne upominki od mieszkańców, które będą mu przypominały, że był w Piszu.