Partnerzy akcji

 

 

Zapraszamy na konferencję - Recykling Rejs - 3 rzeki

Recykling Rejs_Gołdap 2018

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową rozpoczynającą ekologiczną wyprawę pt. Recykling Rejs – 3 rzeki 2019 z udziałem koordynatorki akcji – Aliny Oleszczuk (nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi), ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego oraz Anny Kozery-Szałkowskiej Communications Manager'a Fundacji PlasticsEurope Polska, a także dzieci, rodziców, opiekunów z gołdapskich szkół.

Konferencja odbędzie się 7 czerwca o godz. 9.30 przy ul. Mazurskiej w Gołdapi (za mostem nad Gołdapą), a następnie wszyscy uczestnicy ruszą na pierwszy ( z zaplanowanych trzech) Recykling Rejs. W dniach 7–9 czerwca dzieci i młodzież z gołdapskich szkół wraz z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz Fundacją PlasticsEurope Polska posprzątają podczas spływów kajakowych trzy rzeki: Gołdapę (7 czerwca), Sapinę (8 czerwca) i Rospudę (9 czerwca). Podczas trzech wypraw będzie również zrealizowany edukacyjny film, który następnie trafi do szkół, organizacji i samorządów w całej Polsce.

Jakie śmieci kryją tutejsze wody i ich lądowe sąsiedztwo? Czas na Recykling Rejs! Czas na wielkie sprzątanie!

Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne! to kampania edukacyjna realizowana od 2011 r. przez Fundację PlasticsEurope Polska i Dominika Dobrowolskiego, organizowana od samego początku pod patronatem ngo.pl . Głównym jej celem jest walka z zaśmieceniem środowiska wodnego, edukacja ekologiczna i promocja recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Do kampanii w zeszłym roku przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, organizując akcję "Wielkiego Wodnego Sprzątania Świata". W tym roku: gołdapska szkoła, Fundacja PlasticsEurope Polska i ekolog Dominik Dobrowolski postanowili kontynuować współpracę i wyruszyć na trzy ekologiczne kajakowe wyprawy.

Szczegóły: www.recykling-rejs.pl , https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

 

Do zobaczenia, Dominik Dobrowolski

dominik@cycling-recycling.eu

tel. 697092978

 

Recykling Rejs_Gołdap 2018
Recykling Rejs_Gołdap 2018
Recykling Rejs_Gołdap 2018